MISCELLANEOUS / Rugs / Beluch 7942008

nr 794 2008

Beluch

early 20th century, 109x197, even wear, brown pile corroded, one minor hole

Tidigt 1900-tal, 109x197, jännt slitage, korroderat brunt garn, 1st mindre hål

2000

SEK 1400

Monday December 3 2012
at 17:12:54

  • Thema-auction
  • Dec 3

Mattor

Auktion med äldre och antika orientaliska mattor.

Read more about Mattor